Dette er en kriseøvelse for journalistikkstudenter ved universitetet i Stavanger. Hendelsen står omtalt i denne artikkelen er fiktive. Øvelsen avsluttes tirsdag (28. april 2026)
Politiet har pågrepet og siktet en mann i 20 årene etter at en ansatt i Go Ahead mistet livet på et tog på Paradis. Selskapet omtaler hendelsen som alvorlig og tragisk.
Idag 08.08 av Hannah Strømsvåg Ohren og Brynjar Os Jenssen, Vaulenposten

Operasjonsleder Sten Kristian Lund var først på åstedet. Foto: Brynjar Os Jenssen
I en pressemelding sier Fredrik Martin Soma at de har etterforsket saken bredt som har gjort at de har pågrepet en mann i 20-årene. Mannen er også nå siktet for drapet på mannen i 30- årene.
Det er og flere vitneavhør i saken.
-Vi vil forsøke å avhøre siktede så fort det lar seg gjøre, sier Soma.
Han har foreløpig ikke fått oppgitt forsvarer
Passasjerer varslet
Voldshendelsen skjedde på et lokaltog og politiet måtte utøve førstehjelp på stedet. Det var passasjerer på toget som rapporterte hendelsen . Det er flere vitner som så hendelsen.
– Politiet rykket kjapt ut til stedet sammen med helse. Det ble forsøkt livreddende tiltak, men livet til den fornærmede mannen i 30-årene sto dessverre ikke til å redde, sier operasjonsleder Victor Fenne-Jensen.
-Et stort Mareritt

Emil Eike holdt pressekonferanse angående voldshendelse som skjedd i natt. Foto: Hannah Strømsvåg Ohren
-Dette er en alvorlig og tragisk sak for oss og for alle de berørte som skjedde i natt og vi gjør alt for å ivareta de ansatte sier administerende direktør i Go ahead Emil Eike.
Han viser til at ansattes sikkerhet er viktig
-Vi har allerede idag og bakover i tid en ordning som er styrket med vektere om bord. Vi driver og en opplæring med håndtering av vanskelig situasjoner. Samtidig har de en ordning hvor de ansatte møtes om tidligere hendelser for å lære av de.
De pårørende er en en viktig prioritet.
-Vi har etablert et pårørendesenter samt en kollegastøtteordning og vi vil være tilgjengelig for alle medarbeidere som trenger hjelp.
Ber folk fortsette hverdagen som normalt
Politiet kjenner ikke til årsaken eller motivet for hendelsen, men gjør alt for å sikre tekniske spor. Nå er en siktet.

Vidar Olsen snakket på pressekonferansen Foto: Brynjar Os Jenssen
-Det er for tidlig å si noe mer om hendelsesforløpet og bakgrunnen for drapet. Politiet ser det som lurt at folk går i hverdagen som vanlig, sier operasjonslederen.
Føler med de berørte
GoAhead sier i en pressemelding at første prioritet er nå å ivareta passasjerer og ansatte.
-Våre tanker er med alle som er berørt av hendelsen.
De har opprettet en pårørendetelefon: 61258000
-Togene går som normalt, legger GoAhead til.